Okna PCV
Jeśli porównamy ogólnodostępną stolarkę okienną, okna plastikowe wypadają bardzo korzystnie w stosunku jakość-cena. Właśnie dlatego tak wiele osób wybiera je...
W tym wpisie blogowym pochylimy się nad ogólnie rozumianą tematyką rolet zewnętrznych. Dlaczego warto je kupić? Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych? Na co warto zwrócić uwagę przed ich zakupem?
Rolety zewnętrzne są obecnie bardzo popularnym rodzajem osłon okiennych a w przypadku nowego budownictwa stały się wręcz standardem. Klienci cenią sobie rolety za ich funkcjonalność i liczne zalety. Rolety spełniają funkcję bariery izolacyjnej i chronią przed nadmiernymi stratami ciepła zimą a w okresie letnim zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem. Jeśli więc okna naszego domu usytuowane są od strony południowej i przez większość dnia świeci na nie słońce, to rolety zewnętrzne będą skutecznie chroniły przed przegrzaniem. Opuszczone rolety stanowią również barierę przed silnym wiatrem oraz opadami deszczu, śniegu czy gradu. Ponadto rolety zewnętrzne docenią mieszkańcy ruchliwych i hałaśliwych okolic.
Wypełnienie rolet stanowi bowiem nie tylko barierę termiczną ale i akustyczną, dzięki czemu opuszczona roleta znacznie wygłusza dźwięki dobiegające z zewnątrz. Rolety zapewniają również większe bezpieczeństwo gdyż skutecznie blokują dostęp do okna. Zwykłe rolety wydłużają czas dostania się do wnętrza domu a często całkowicie to uniemożliwiają. Jeśli zależy nam na podwyższonej ochronie przed włamaniem warto poznać rolety antywłamaniowe i ich rodzaje, ponieważ dają one zdecydowanie wyższy stopień ochrony. Dodatkową funkcją rolet zewnętrznych jest zapewnienie prywatności, szczególnie w mieszkaniach, w których zrezygnowano z firan i zasłon.
Rolety naokienne to rodzaj rolet, których skrzynki montuje się bezpośrednio na okno i wraz z nim osadza się je we wnęce okiennej. Obudowa wykonana jest z PCV a pokrywa rewizyjna umieszczona jest z tyłu lub u dołu skrzynki. Rolety naokienne można montować w nowych budynkach lub też istniejących, podczas wymiany okien. Do starszych budynków i istniejących już okien wybiera się najczęściej rolety natynkowe montowane bezpośrednio na murze. Skrzynkę wykonuje się z aluminium a pokrywa rewizyjna znajduje się z przodu.
Dużą zaletą tych rolet jest możliwość zainstalowania ich w dowolnym momencie bez wcześniejszego uwzględniania tego w planach. Wcześniejszego zaplanowania wymagają z kolei rolety podtynkowe, jednak dzięki temu są niewidoczne na elewacji. Skrzynkę montuje się w specjalnej wnęce w nadprożu, dlatego już na etapie projektowania budynku należy uwzględnić taki zamiar. Dojście do pokrywy rewizyjnej jest u dołu aluminiowej skrzynki. Rolety RKS to specyficzny rodzaj rolety, którego skrzynka wykonana jest z ceramiki lub poliuretanu wzmocnionego drutem zbrojeniowym. Montuje się ją w miejscu nadproża i wymaga całkowitego zabudowania. Z racji tego montaż rolet RKS należy uwzględnić w projekcie domu.
Rolety antywłamaniowe to rodzaj specjalistycznych rolet wyposażonych w blokujące wieszaki, które uniemożliwiają podniesienie pancerza z zewnątrz. Ponadto próba podniesienia takiej rolety przez włamywacza powoduje sporo hałasu, który może go odstraszyć lub wzbudzić czujność sąsiadów. Rolety antywłamaniowe można zintegrować z systemem alarmowym, dzięki czemu po jego uruchomieniu się rolety automatycznie zostają zablokowane.
Czytaj także:
ŻALUZJE FASADOWE CZY ROLETY ZEWNĘTRZNE? WSPÓŁCZESNE RODZAJE OCHRONY OKIEN
Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport