Okna PCV
Jeśli porównamy ogólnodostępną stolarkę okienną, okna plastikowe wypadają bardzo korzystnie w stosunku jakość-cena. Właśnie dlatego tak wiele osób wybiera je...
Parowanie okna nie zawsze oznacza wady konstrukcyjne. W większości przypadków to zjawisko jest powiązane z zawyżonym poziomem wilgotności w mieszkaniu lub ze zbyt dużą amplitudą temperatur po dwóch stronach szyby.
Jeżeli zaobserwowałeś parowanie szyby od strony wewnętrznej to głównym powodem jest tutaj zbyt duża wilgotność wewnątrz lokalu. Przyczyną tego zjawiska może być zepsuta wentylacja. Aby poprawić cyrkulacje powietrza w mieszkaniu warto zainwestować w nawiewniki lub rozszczelniacze. Warto tez po prostu wietrzyć mieszkania poprzez uchylanie okna.
Zjawisko parowania szyb od zewnątrz spotykane jest najczęściej w okresach przejściowych – zimą lub jesienią. Na ten proces wpływ ma przede wszystkim temperatura oraz wilgotność. Duże spadki temperatur i brak lub ograniczone ogrzewanie w tym okresie doprowadza do skraplania się pary wodnej na szybach.
Jeżeli szyby w oknach PCV parują nam wewnątrz to mamy już do czynienia ze sporym problemem. Przyczyną tego zjawiska jest rozszczelnienie pakietu. Innymi słowy oznacza to tyle, że okno straciło swoje właściwości termoizolacyjne i nie spełnia już należycie swojej funkcji.
Czytaj także:
Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport