Okna PCV
Jeśli porównamy ogólnodostępną stolarkę okienną, okna plastikowe wypadają bardzo korzystnie w stosunku jakość-cena. Właśnie dlatego tak wiele osób wybiera je...
Coraz modniejsze dziś rolety rzymskie oprócz niezaprzeczalnej dekoracyjności, cechują się również funkcjonalnością i wszechstronnością zastosowania. Można je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, może za wyjątkiem łazienki. Rolety rzymskie to dekoracyjne połączenie zasłon i firan, z wygodą rolety. Dzielą się na kilka typów zapewniając różny stopień zacienienia oraz efekt dekoracyjny.
Rolety rzymskie są rozwiązaniem łączącym w sobie cechy rolet, firan lub zasłon, a przy tym stanowią wyjątkową ozdobę na oknie. Rolety rzymskie szyte są z tkanin w różnych materiałach. Podczas podnoszenia rolety, tkanina zwija się w równe, poziome fałdy o szerokości ok. 20-30 cm w zależności od szerokości i wysokości materiału.
Sterowanie rolety odbywa się za pomocą łańcuszka koralikowego lub napędu elektrycznego. Zastosowanie mechanizmu samoblokującego pozwala na ustawienie rolety w wybranym położeniu. Materiał przyczepiony jest do kasety poprzez rzep, dzięki czemu w wyjątkowo prosty sposób, możemy ściągnąć materiał w celu wyprania go.
Szeroka gama tkanin sprawia, że rolety rzymskie są doskonałym uzupełnieniem zarówno dla wnętrz klasycznych, jaki i nowoczesnych. Jest to spowodowane tym, iż rolety rzymskie nie rzucają się w oczy, a ich kolor można dostosować do każdego pomieszczenia. Jest to jedyny rodzaj rolet, który umożliwia łatwe ściągnięcie tkaniny, wypranie jej oraz ponowne założenie. Mamy również możliwość wymiany samej tkaniny, co pozwala w łatwy sposób zmienić wystrój pomieszczenia.
W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać montując roletę rzymską do ich wykonania stosujemy odpowiednie tkaniny. Dlatego też rolety rzymskie można podzielić na poszczególne rodzaje.
Rolety rzymskie mogą być montowane na kilka sposobów: do ramy skrzydła okiennego (istnieje możliwość zastosowania zaczepów bezinwazyjnych), do wnęki okiennej, do ściany lub sufitu bądź na karnisz. W roletach rzymskich dostępna jest również możliwość instalowania silników elektrycznych ze sterowaniem przewodowym lub radiowym.
Czytaj także:
CHARAKTERYSTYKA I CECHY ROLET ZEWNĘTRZNYCH
Montując roletę rzymską na ramie okiennej stosujemy specjalne uchwyty bezinwazyjne, które nie uszkadzają ramy, a montaż jest bardzo szybki i prosty. Niestety poważnym minusem tego rozwiązania jest zmniejszenie ilości wpadającego światła. Zaletą zaś szybkość z jaką można otworzyć okno i wyjść np. na taras czy balkon, ponieważ okno otwiera się razem z roletą. Z drugiej strony jest to też wada, gdyż zmniejsza to zakres otwierania okna.
Rolety rzymskie możemy przymocować do ściany lub sufitu pomieszczenia bądź wnęki okiennej.
W pomieszczeniach bardzo wysokich lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolety do ściany lub sufitu wnęki okiennej. W inny przypadkach dobrze wyglądają rolety zamontowane tuż pod samym sufitem lub do sufitu.
Roletę rzymską można również zamontować na karniszu. Tutaj sprawdzą się rolety występujące w dwóch wersjach – na szelkach oraz na tunelu. Roleta rzymska na szelkach wyróżnia się najprostszym sposobem montażu – wystarczy ją zawiesić na karniszu rurowym.
Czytaj także:
Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport